2226/​758

Dansk snedkermester

Tre pers. sofa med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg ombetrukket med sort skind. L. 186.

Ben med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og kantafslag. Et bagben med senere skrue.

Moderne kunst og design, 28. juni 2022

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK