2226/758
Dansk snedkermester
Tre pers. sofa med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg ombetrukket med sort skind. L. 186.
Ben med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og kantafslag. Et bagben med senere skrue.
Moderne kunst og design, 28. juni 2022
Vurdering
Hammerslag