2015/568
Vibeke Alfelt (f. København 1934, d. sst. 1999)
“Månelysets heste”. Sign. monogram 79 samt sign. på bagsiden Vibeke Alfelt med titel og årstal. Olie på lærred. 100×135
Enkelt lille hul; enkelte afskalninger; ellers god stand.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag