2426/​27

Honore Derazey?

Violin indvendigt mærket H. Derazey samt HDM i cirkel. Gylden brun farve, bagsidens længde 357 mm. 19. årh.

Medfølgende bue og transporttaske.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Restaureret.

I Lyngby
Vur­dering

30.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

120196 21.000 DKK