2412/234
Kinesisk lågfad af porcelæn, dekoreret i farver med i lærde i haveparti, indvendigt med fisk, krebs og vandplanter, i siderne små hanke. Qing, 19. årh. H. 15. Diam. 25.
Fremstår med almindelig aalders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
24 bud