2032/​1235

Toftegaard

Ferskvandsperlekæde med lås af 14 kt. guld og hvidguld. L. 46 cm.

Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 5. august 2020

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK
1.450 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK