2032/1235
Ferskvandsperlekæde med lås af 14 kt. guld og hvidguld. L. 46 cm.
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 5. august 2020
Vurdering
Hammerslag