1703/793
Jørgen Bo (f. 1919, d. 1999)
“Blågård Pendel”. Et par pendler af hvid og blålakeret metal. Udført og mærket hos Fog & Mørup. 1970'erne. H. 26. Diam. 54. (2)
Ny standsbeskrivelse tilføjet 7. januar 2017
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Indvendige skærme mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
24 bud