2049/518
Johannes Hedegaard (f. Helsingør 1915, d. 1999)
“Storviziren”. Figur af chamottestentøj. Delvist dekoreret med turkis glasur. Sign. Johannes Hedegaard, 21700. Kgl. P. H. 43,3.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud