2048/​953

Dansk møbeldesign

Tre skabe af kirsebær, front med to døre, bag hvilke hylder. 1980erne. H./B. 78,5. D. 38. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK