2441/620
Kaj Gottlob, tilskrevet (f. København 1887, d. 1976)
Fire stole med stel af eg, betrukket i sæder med patineret cognacfarvet skind. Udført hos snedkermester A. J. Iversen. 1940'erne. (4)
Proveniens: Købt af nuværende ejer hos snedkermester A. J. Iversen i 1948.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. To stole med revner/huller i sædet.
Vurdering
801981 | ||
207608 |