2441/626
Tadao Ando (f. 1941)
“Dream Chair”. Lænestol med stel af formbøjet og lamineret eg, forsidepolstret med brunt skind. Model TA001P. Udført hos Carl Hansen & Søn.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte minimale finérskader.
Vurdering
851198 |