Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Kompositioner. Sign. hhv. Rob. Jacobsen 59, 7/59 samt Rob. Jacobsen 59, 10/25. To litografier i farver, hvoraf det ene er på japan papir. Bladstørrelse 53×62 og 52×68. Uindrammede. (2)
Enkelte misfarvninger. Det ene værk med nogle folder.
Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020