2119/​21

Stort lågkrus af sølv, Barok form. Drevet med blomster, gæk og fødder i form af løver, låg isat mønt. 20. årh. Vægt 1209 g. H. 21 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

10.000–12.000 kr

Hammerslag