2119/21
Stort lågkrus af sølv, Barok form. Drevet med blomster, gæk og fødder i form af løver, låg isat mønt. 20. årh. Vægt 1209 g. H. 21 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag