2124/9048
Yves Saint Laurent (f. 1936, d. 2008)
“Chyc Tote” taske af rødt læder, læder besætning, gyldne beslag, to hanke, aftagelig og justérbar skulderstrop, lynlåsrum, magnetlås, to indvendige lommer, et indvendigt lynlåsrum og sort stof for. H. 20 x B. 30 x D. 13 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser i læder og pletter i for. Alle mål er cirkamål.
Fashion, 16. juni 2021
Vurdering
Hammerslag