2039/​533

Fransk maler, ca. 1900

Landskab ved Brunoy. Usigneret, betegnet på blændrammen. Olie på lærred. 61×50.

Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op. Mindre krakeleringer. Områder med tynd bemaling.

Moderne kunst og design, 22. september 2020

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK
10.000 DKK