2443/116
Nyklassicistisk spejl i ramme af delvist forgyldt mahogni, todelt spejlfelt, udskåret med perlestaf, øvre del med bemalet dekoration. Cirka 1800. H. 134. B. 43.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Misfarvet spejlfelt. Mindre kantafslag.
Vurdering