David Hockney (f. Bradford, Yorkshire 1937)
“Maurice Payne”. Sign. David Hockney 71, A.P. Udgivet af Petersburg Press, London. Ætsning. Bladstørrelse 92×70,5. Uindrammet.
Proveniens: Christies, #311, 27. juni 1991.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020