1847/159
To persiske løbere. Keshan. 406×105. Senneh. 335×97. 20. årh.s slutning.(2)
335×97: Ene kant med slitage på 40–50 cm. 406×105: Let slidte frynser
Ældre malerier og møbler, 19. november 2018
Vurdering
Hammerslag