1847/​159

To persiske løbere. Keshan. 406×105. Senneh. 335×97. 20. årh.s slutning.(2)

335×97: Ene kant med slitage på 40–50 cm. 406×105: Let slidte frynser

Ældre malerier og møbler, 19. november 2018

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK