2042/742
Michael Bang (f. 1944, d. 2013)
Standerlampe med justérbart stel af børstet stål, fod af sortlakeret metal, monteret med plisseret skærm. Designet i 1994. Model 321. Udført hos Le Klint. H. 130–155.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 13. oktober 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt