2042/​742

Michael Bang (f. 1944, d. 2013)

Standerlampe med justérbart stel af børstet stål, fod af sortlakeret metal, monteret med plisseret skærm. Designet i 1994. Model 321. Udført hos Le Klint. H. 130–155.

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 13. oktober 2020

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt