2204/286
Mogens Ege (f. København 1892, d. 1946)
Parti fra Grenen, Skagen. Sign. Mogens Ege. Olie på lærred. 69,5×97,5.
Krakeleringer. Behov for rensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag