1621/​1593

Fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, skive af hvid emalje mærket 'Hoffmann André, Bt. Beau Marchais n. III'. Værk stemplet 'Hoffmann'. 19. årh.s slutning. H. 39. B. 28. D. 14.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul is missing. Optræksnøgle medfølger.

Varia, 26. maj 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK