1621/1593
Fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, skive af hvid emalje mærket 'Hoffmann André, Bt. Beau Marchais n. III'. Værk stemplet 'Hoffmann'. 19. årh.s slutning. H. 39. B. 28. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul is missing. Optræksnøgle medfølger.
Varia, 26. maj 2016
Vurdering
Hammerslag