2010/360
Tre Bencharong opsatse og en tekande, dekoreret i emaljefarver med blomster, en med mytiske figurer og en med tegn. 19.-20. årh. H. 5,5–10 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser. Nogle afslag. En opsats med reparation på kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag