1507/153
Hall lanterne af gulmalet metal, seks sider med buede klart glas, beslag af patineret messing. 20. årh. H. inkl. montering 60. Diam. 30.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med let alders- og brugsslitage herunder lette rustpletter og afskalninger. Ridser og mærker. Monteret til el.
Ældre malerier og møbler, 9. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
12 bud