1640/12
Et par franske Napoleon III miniature vægskabe af rosentræ, front med to låger bag hvilke justérbar hylde rigt prydet med plaketter af bemalet porcelæn samt beslag af bronze. 19. årh. H. 39. B. 53. D. 20. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Vandskjolder. Pyntebeslag mangler på topplade. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier og møbler, 3. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag