1640/​12

Et par franske Napoleon III miniature vægskabe af rosentræ, front med to låger bag hvilke justérbar hylde rigt prydet med plaketter af bemalet porcelæn samt beslag af bronze. 19. årh. H. 39. B. 53. D. 20. (2)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Vandskjolder. Pyntebeslag mangler på topplade. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier og møbler, 3. oktober 2016

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK