872/1
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Strandparti med strikkende fiskerkone i solen. Sign. M. A. 20. Olie på træ. 60×40.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag