2125/240
Bordlampe af patineret og delvis bemalet bronze stamme i form af blomster og blade, fodstykke med fugl. Ant. Frankrig, 20. årh.s begyndelse. H. inkl. skærm 98 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Huller i skærmen. Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag