2022/​1279

Gerda Lynggaard m.fl.

Smykker af sterlingsølv, messing, forsølvet metal m.m. bestående af fem par øreclips, to brocher, tre armbånd og to halskæder. Delvis stemplet Monies. L. 5–100 cm. (17)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Smykker, 27. maj 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

700 DKK

11 bud

700 DKK
(Autobud) 650 DKK
650 DKK
600 DKK
(Autobud) 550 DKK
550 DKK
290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK