2138/343
Kinesisk fad af porcelæn dekoreret i blåt med blomster og design. Ming stil, 19. årh. Diam. 33.5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, brændingsfejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud