2041/28
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)
Kystparti med skib i hård sø. Sign. Holger Drachmann. Olie på lærred. 36×54.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag