2022/721
Anna Deplano (f. Cagliari 1953)
“Girò”. Rullebord med stel af aluminiumslakeret stål, runde plader af hvid laminat. Udført og mærket hos Zanotta, Italien. H. 53. Diam. 50.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||