2048/150
Et par kinesiske lågkrukker af porcelæn, dekorerede i emaljefarver med hane og blomster. 19.-20. årh. H. 42. (2)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud