2435/723
Andreas Hansen (f. 1936)
Fritstående skrivebord af fyrretræ. Top med seks skuffer, inddelte rum og tre opklappelige plader, hvorunder rum, midterste plade beklædt med patineret skind. Udført hos Hadsten Træindustri/Form75. H. 105. B. 146. D. 83.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 27. august 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||