2120/19
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Parti fra skovens udkant ved en sø. Sign. J. L. C. 26. Sept. 1864. Olie på lærred. 34×41.
Mindre retoucheringer og reparationer. Enkelte minimale afskalninger og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag