2120/​19

Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)

Parti fra skovens udkant ved en sø. Sign. J. L. C. 26. Sept. 1864. Olie på lærred. 34×41.

Mindre retoucheringer og reparationer. Enkelte minimale afskalninger og krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK