1913/​1541

Kinesisk bakke med cloisonné dekoreret i farver med fersken, granat æble og flagermus i rund kartouche, bagside med flagermus og skyformationer. 20. årh. 18×28,7 cm.

cloisonne mangler i små prikker

Varia, 28. marts 2019

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK