1913/1541
Kinesisk bakke med cloisonné dekoreret i farver med fersken, granat æble og flagermus i rund kartouche, bagside med flagermus og skyformationer. 20. årh. 18×28,7 cm.
cloisonne mangler i små prikker
Varia, 28. marts 2019
Vurdering
Hammerslag