2437/696
Maarten Baas
Maarten Baas: “Smoke”. Lænestol af brændt træ, behandlet med epoxyharpiks. Betrukket med sort skind. Formgivet 2002. Udført hos Moooi.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afslag
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag