1650/​1588

Et par Louis XVI form casoletter af delvis forgyldt bronze, prydet med løvemaskaroner, kannelerede stammer på firsidede fodstykker. Omkr. 1900. H. 26 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 15. december 2016

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK