1650/1588
Et par Louis XVI form casoletter af delvis forgyldt bronze, prydet med løvemaskaroner, kannelerede stammer på firsidede fodstykker. Omkr. 1900. H. 26 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 15. december 2016
Vurdering
Hammerslag