2119/302
Tre kinesiske kåber (heraf en afkortet) samt to nederdele af henholdsvis silke og bomuld. (5)
Proveniens: Dansk privatsamling baseret på to generationers ophold i Kina 1885–1945.
Slitage, mangler, revner, pletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud