1742/120
Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
En hermelin. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 21,5×15,5.
Behov for rensning. Enkelte ridse.
Ældre malerier og møbler, 16. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag