2149/​8600

Russisk oval bakke af metal, dekoreret med malede, farverige blomster på sort grund, sign. Kulkov (med kyrilliske bogstaver). Efter 1917. L. 50,5. B. 40,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK