2149/8600
Russisk oval bakke af metal, dekoreret med malede, farverige blomster på sort grund, sign. Kulkov (med kyrilliske bogstaver). Efter 1917. L. 50,5. B. 40,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag