2115/199
Ubekendt maler, ca. 1900
Studie af en klippekyst. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 32 x 54.
Retoucheringer samt enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag