504/604
Sophus Vermehren (f. København 1866, d. Frederiksberg 1950)
En hyggestund i en kolonihave. Sign. SVermehren. Olie på lærred. 47×51.
Malerier, 26. januar 2005
Vurdering
Hammerslag
15 bud