Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Krogede buskadser i skovlysningen. Utydeligt signeret, dateret 1883. Olie på lærred. 36×59.
Behov for let overfladerensning. Enkelte retoucheringer. Én reparation/lap på bagsiden.
870856 |