905/103
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Optrukne både på Skagen Strand. Sign. M. A. Olie på lærred. 37×59.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 515, 1988 nr. 2, afb. s. 10.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag