896/623
Niels Nedergaard (f. Egå 1944, d. København 1987)
Uden titel, 1986. Usign. Akryl på lærred. 195×195. Uindrammet.
Proveniens: Galerie Asbæk, København (etiket på bagsiden).
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag