2131/​975

Herbert Krenchel (f. Frederiksberg 1922, d. 2014)

Skål og to mindre skåle af metal, dekoreret med orange og turkis emalje. H. 11,5. Diam. 38 og H. 5,5. Diam. 12. (3)

Mindre afslag på emalje. Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK