2131/868
Dansk snedkermester
Skrivepult af mahogni med opklappelig top. Løst stel med profilerede ben og kanter. Udført ca. 1900. H. 120. B. 70. D. 70.
En nøgle medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Top med to større revner. Skal gennemgribende renoveres.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud