2107/314
Qum helsilketæppe, Persien. Medaljondesign. Ca. 640.000 kn.pr. m2. 20. årh.s slutning. 150×103.
Erhvervet hos tæppehandler Elin Balkin, Bredgade, København.
Delvis let slidte kanter. Delvis let slidte frynser. To hjørner ed minimal farveudløb.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. februar 2021
Vurdering
Hammerslag