1823/1534
Anders Jensen Bundgaard (f. Ersted, Årestrup sogn 1864, d. København 1937)
Stående tyr. Figur af patineret bronze. Sign. monogram. H. 11. L. 19.
Nogle mindre overfladeridser.
Varia, 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag
28 bud